Haber

Uluslararası U-12 İzmir Kupası başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle 20 ülkeden 72 takım ve yaklaşık 1.500 sporcu, 7-9 Nisan tarihlerinde düzenlenecek “Uluslararası 12 Yaş Altı İzmir Kupası” için mücadele edecek. Katılımcı takımların A grubu oyuncularının imzalayacağı formalar açık artırmayla satılacak ve geliri depremzedelere bağışlanacak.

İzmir, 7-9 Nisan tarihlerinde futbolda “Uluslararası 12 Yaş Altı İzmir Kupası”na ev sahipliği yapacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Altınordu Spor Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu ve Gençlik Bakanlığı iş birliğinde düzenlenecek organizasyonda 42’si yabancı 72 takım ve 20 ülkeden yaklaşık bin 500 sporcu mücadele edecek. ve Spor. Turnuva Altınordu Selçuk İsmet Orhunbilge Tesisleri’nde gerçekleştirilecek.

Avrupa’nın en büyük turnuvası
Türkiye ve Avrupa’da etkin ve profesyonel futbol oynayan birçok sporcunun geçmişini keşfetmesini sağlayan turnuvanın final maçı 9 Nisan 2023’te oynanacak.
Organizasyonun amacı, çocukları dünyanın her yerinden akranlarıyla birlikte spor yapmaya ve eğlenmeye teşvik etmektir. Sporda fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kentteki tüm amatör spor kulüpleri arasında düzenlediği yerel düzenlemede final oynayan iki takım, turnuvaya katılmaya hak kazanacak. dünyanın önde gelen temsilcileri ile çalışma fırsatı. Ayrıca 12 yaş altı yetenekli çocukların keşfedilmelerini ve mesleklerinde büyük bir adım atmalarını sağlayan değerli turnuva, İzmir’in uluslararası tanınırlığına büyük katkı sağlayacak.

Dünya devleri de
Organizasyon, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor, Bayern Münih, Juventus, PSG, Ajax ve Porto gibi tanınmış kulüpleri ağırlayacak.

Formaların geliri depremzedelere bağışlanacak.
72 takımın getirdiği 72 forma tüm A grubu futbolcuları tarafından imzalanacak. Turnuvanın ardından formaların Altınordu Spor Kulübü ve İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından açık artırmayla satılması hedefleniyor. Geliri depremzedelere bağışlanacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu