Haber

Manisa’da Zeytinyağı Dolandırıcıları Yakalandı

Manisa’nın Akhisar ilçesinde yerli zeytinyağı üreticisini internet üzerinden 75 bin TL dolandıran 3 kişi, güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda kısa sürede yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, MC isimli yerli üretici, 420 litre zeytinyağını 75 bin liraya satmayı kabul ettiği kişiler tarafından dolandırıldı. M.Ç. Akaryakıt bedelinin internet üzerinden hesabına aktarılacağına ikna olduktan sonra işi teslim etti. Ancak söz verilen ödeme yapılmayınca M.Ç. dolandırıldığını anladı. durumu yetkililere bildirdi.

Olayın ardından Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığı geniş çaplı araştırma ve istihbarat çalışması başlattı. İleri teknoloji ve kapsamlı takip prosedürleri kullanılarak yapılan çalışmalarda olayın faillerinin CE (32), BE (21) ve AG (31) isimli kişiler olduğu belirlendi. Güvenlik güçlerinin hızlı ve koordineli eylemi sonucunda şüpheliler kısa sürede tespit edilerek gözaltına alındı.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda dolandırıcılık olayında kullanılan diğer delillere de el konuldu. Gözaltına alınan kişilerin sorguları devam ederken, başka mağdur olup olmadığına ilişkin soruşturma da sürüyor.

Vatandaşlara, özellikle yüksek meblağlı işlemlerde daha dikkatli olmaları ve güvenilir ödeme yöntemlerini kullanmaları gerektiği konusunda güvenlik güçleri tarafından bilgi verildi.

Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı ve İlçe Jandarma Komutanlığı’nın işbirliğiyle gerçekleştirilen başarılı operasyon, yöre halkı tarafından memnuniyetle karşılandı. Yetkililer, benzer olayların önlenmesi ve suçluların adalet önüne çıkarılması için çabaların aralıksız devam edeceğinin altını çizdi. -MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu