Haber

Erol Köse ‘Öldüğümde seni sevemezsem’ davasını kazandı

Bir dönemin en tanınan setlerinden Ayna’nın solisti Erhan Güleryüz, Erol Köse’ye telif hakkı için açtığı davayı “Seni Sevemesem de Sevemezsem” adlı şarkının sözlerini kendisinin yazdığını belirterek kaybetti. Ölmek”.

İstanbul 1. Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanık Erol Köse katıldı. Avukat, davacı Erhan Güleryüz’ü temsil etti.

Davacı Erhan Güleryüz’ün avukatı Ezel Engin, şunları söyledi:

“Dosyaya sunduğumuz demo kayıtları ve kartonlar dikkate alınarak müvekkilin haklılığı kanıtlanmıştır. Davalının sunduğu tek delil, dilekçe değişimleri bittikten sonra sunulan muvafakatnamedir. Kabul etmiyoruz. kabul edilmiş.”

Erol Köse: Reddedilsin

Sanık Erol Köse’nin avukatı İsmail Filiz, tedbirin kaldırılmasını ve davanın düşürülmesini talep etti:

“Davacı tarafından ibraz edilen MSG Meslek Kuruluşu iş bildirim formunda dahi davacı eser sahibi olarak görünmemektedir. Ayrıca savcılık tarafından kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmiştir. Davacı, eserin anonimdir, bu durumda dahi davacının aktif dava ehliyetinin bulunmadığı anlaşılmaktadır.Davanın reddini ve tedbirin kaldırılmasını talep ediyoruz.talep ediyoruz”

karar verildi

Mahkeme davayı reddetmiş ve tedbirin kaldırılmasına karar vermiştir. Tedbirin kaldırılması için meslek birliğine yazı yazılmasına karar verildi. Tarafların karara iki haftalık süre içinde itiraz etmeye açık olduğu da kararda yer aldı.

“Bizim şarkımız”

Duruşma çıkışında Erol Köse açıklama yaptı. “Şarkı bizim”dedim:

“Yıllarca süren davayı biz kazandık, mutluyuz. Hakkı yerine getirildi. Savcılığa şikayet ettiler biz de kazandık. Adalete güvendik. Erhan Güleryüz zaten hatalı olduğu için gelemedi. Şarkı bizim. ‘Öldüğümde Seni Sevemezsem’in Erol Köse’ye ait olduğu kanıtlandı”

ceyhanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu