Haber

2023-2024 sezonunun şampiyonu önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi’ne hangi turda başlayacak, gruplardan mı başlayacak?

Bu dönemin şampiyonu bir sonraki dönemin Şampiyonlar Ligi’ne gruplardan katılacak mı? 2023-2024 futbol sezonunun şampiyonunun önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi’ne hangi tipten başlayacağı merak konusu oldu. Peki 2023-2024 döneminin şampiyonu önümüzdeki dönem Şampiyonlar Ligi’ne hangi turda başlayacak, gruplardan mı başlayacak? Peki bu sezonun şampiyonu gelecek sezon yani 2024-2025 sezonunda Şampiyonlar Ligi’ne hangi takımdan ya da kümeden katılacak? Detaylar…

SONRAKİ DÖNEM ŞAMPİYONA TAKIMI NASIL BAŞLAYACAK?

Bu dönem şampiyon olan takım önümüzdeki dönem Şampiyonlar Ligi’ne play-off turundan başlayacak. Ligi ikinci sırada bitiren takım, önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi’ne ikinci ön eleme turundan katılacak. Yani bundan sonraki süreçte Türkiye eskisi gibi Şampiyonlar Ligi’ne 2 takım gönderecek.

Türkiye Süper Lig şampiyonunun Şampiyonlar Ligi’ne küme aşamasından katılabilmesi için ülke puan sıralamasında ilk 10 içinde yer alması gerekiyor. Şu anda Türkiye 12. sırada. Bu süre sonunda ilk 10’da yer alırsa önümüzdeki sezonun Süper Lig şampiyonu 2025-2026 sezonunda Şampiyonlar Ligi’ne kümeden katılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu