Haber

The Times: Erdoğan’ın gerisinde kalan Kılıçdaroğlu katı bir milliyetçiye dönüştü

Cumhurbaşkanlığı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylem değişikliği tartışılmaya devam ediyor.

Kılıçdaroğlu, ilk turda oyların yüzde 44,88’ini, yüzde 49,52’sini alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerisinde kaldı.

İngiliz gazetesi: Sol kalpler

28 Mayıs’ta yapılacak ikinci turu kazanmak için çareyi stratejisini değiştirmekte bulan Kılıçdaroğlu, terör ve mülteciler üzerinden mesaj vererek milliyetçi oy almanın hesabını yapıyor.

İngiltere merkezli The Times gazetesi bu durumdan bahsederken “Erdoğan’ın rakibi aşırı sağı kazanmak için gönülleri terk etti”o yazdı.

Kılıçdaroğlu’na gönderme: Kişilik nakli geçirdiğini düşünebilirsiniz

74 yaşındaki Kılıçdaroğlu ikinci turda Türkiye’nin kararsız seçmenini etkileyecek “iyi huylu ve büyükbaba kimliğinden sıyrılmış” belirtildi. Bu bulgudan şu şekilde bahsedilmiştir:

Türkiye muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu geçen Perşembe günü sahneye çıktığında kişilik nakli geçirdiğini düşünebilirsiniz.

Kampanya yolunda demokrasiye ve çoğulculuğa dönüşten bahseden ve elleriyle kalp şekilleri yapmaya başlayan dede figürü gitmişti.

“Erdoğan’ın gerisine düştükten sonra katı bir milliyetçiye dönüştü”

CHP liderinin 14 Mayıs’ta oluşturulan tabloda Erdoğan’ın gerisinde kalmasının telaffuz değişikliğini tetikleyen faktör olduğuna dikkat çekildi:

Geçen Pazar günü yapılan seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gerisinde kaldıktan sonra, Suriyeli mültecileri evlerine gönderme hedefini yinelerken katı bir milliyetçiye dönüştü. Gelecek Pazar, ikinci cinsiyet gidecek.

“Kullanılan üslup hoş değil”

Mülteci konusunun bir zamanlar “koruyucu” bir dille anıldığı ancak artık kullanılan üslubun “kesinlikle nahoş” olduğu belirtildi.

haber-erenler.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu